Hot témata ukončit

Reportáž ze zápasu AC Milán AS Řím: statistiky, reportáž ...

Reportáž ze zápasu AC Milán AS Řím statistiky reportáž
Fotbalisté AS Řím ovládli úvodní italské čtvrtfinále Evropské ligy, když porazili AC Milán na jeho půdě 1:0. Vlci se prokousali k vítězné trefě už v 17. minutě, kdy se po rohovém kopu zahraném od Paula Dybaly prosadil Gianluca Mancin

Fotbalisté AS Řím ovládli úvodní italské čtvrtfinále Evropské ligy, když porazili AC Milán na jeho půdě 1:0. Vlci se prokousali k vítězné trefě už v 17. minutě, kdy se po rohovém kopu zahraném od Paula Dybaly prosadil Gianluca Mancini. Rossoneri sice hnaly za vyrovnáním domácí tribuny, kýžený gól se jim však vstřelit nepodařilo. Římané tak svého soka přehráli poprvé od roku 2019 a zároveň mu přetrhli skvělou sérii sedmi soutěžních vítězství v řadě, během které Miláňané dvakrát porazili i pražskou Slavii.

Střetnutí italských gigantů, kteří se představili v aktuálním ročníku Evropské ligy v pražské Fortuna Areně, zastihlo oba v solidním rozpoložení. Milánské AC vyhrálo všech sedm duelů od začátku března, z toho dva proti Slavii v předchozí fázi soutěže. Římané ve stejném období prohráli jen v Brightonu, kde už bylo o postupujícím rozhodnuto po jejich drtivé úvodní výhře 4:0.

Bouřlivé San Siro hosty nerozladilo, naopak právě oni skrze Stephana El Shaarawyho obstarali první gólovku utkání. Křídelníkův přízemní pokus se po bloku obránce změnil v pod břevno padající míč, a do práce tak musely konečky prstů Mikea Maignana. Hladoví Vlci ale ukořistili vedení hned z následujícího rohu, kdy hlavičkoval ke vzdálenější tyči Mancini. Stejnou měrou chtěl ve 21. minutě udeřit Olivier Giroud, proti však byl na brankové čáře další útočník se zkušenostmi z Chelsea Romelu Lukaku.

Druhé dějství se odehrávalo hlavně ve středu hřiště, gólové příležitosti vystřídaly tvrdé zákroky. Snaha o konstruktivní rozehrávku ze strany AC ovoce nepřinášela, neboť byla velmi statická. Vstřelení branky se tak domácí nejvíce přiblížili omylem, když v 75. minutě málem spadl centr Yacina Adliho pod břevno. Gólman však stihl zareagovat. V závěru pak jen s radostí naslouchal zvuku trefené konstrukce. Samuel Chukwueze totiž po impozantním sólu nahrál pod sebe na Girouda, který z první nastřelil břevno.

Už předem bylo rozhodnuto, že v semifinále Evropské ligy bude minimálně jeden italský zástupce a výhrou v úvodním střetnutí se k tomu velmi přiblížil AS Řím. Odveta se odehraje 18. dubna.