Hot témata ukončit

Finsko - Kanada 2:3 PP, Obrovské drama utnul Paul. Kanada po pěti letech opět vládne světovému hokeji!

Dvakrát dotahovali manko, aby nakonec dokonali obrat a po pěti letech opět stanuli na světovém trůnu. Hokejisté Kanady udolali Finy ve finále MS v Rize 3:2 v prodloužení, když mohutnou euforii na střídačce rozpoutala střela Nicka Paula v č

Hokejisté Kanady se radují z vítězství na MS v Lotyšsku.

Vasily Fedosenko, Reuters

Zápas mohl začít pohádkově pro javorové listy. Přesně šedesát vteřin po úvodním vhazování přišli Finové o puk v útočném pásmu. Comtois si všiml volného Buntinga, jemuž ale nevyšel bekhendový blafák a kotouč skončil vedle. Jinak se však Kanaďané před Olkinuoru v první třetině příliš nedostávali. I kvůli třem dvouminutovým trestům. Jeden z důležitých momentů nastal po necelých sedmi minutách, kdy Paul vysokou holí zasáhl do chrániče ramene Anttilu, který se ale nesportovně chytil za obličej.

Přesilovku sice Kanaďané nevyužili, sekundu po jejím vypršení si ovšem Ruohomaa zpracoval před brankou kotouč po pasu Kaskiho od modré, přehodil si ho na forhend a v pádu střelou k pravé tyči rozvlnil síť. Filmování finského kapitána borci ze zámoří těžce nesli, byli podráždění a Bunting vyfasoval dvě minuty za jeho napadení u branky.

Nick Paul with the Golden Goal for @hockeycanada!!!