Hot témata ukončit

Manchester City využil zaváhání Arsenalu a snížil ztrátu, vyhráli i ...

Manchester City využil zaváhání Arsenalu a snížil ztrátu vyhráli i
Fotbalisté Manchesteru City tentokrát už zakopnutí Arsenalu využili. V nedělním utkání 23. kola Premier League doma snadno porazili Aston Villu 3:1 a ztrácí na lídra už jen tři body. Přibližuje se i Manchester United, který vyhrál v Leed

Manchester City měl proti Aston Ville co napravovat. Před týdnem podlehl na Tottenhamu a nevyužil možnost přiblížit se vedoucímu Arsenalu, který podlehl na Evertonu. A lídr mu po sobotní remíze s Brentfordem dal další šanci. A tentokrát jí už nepohrdl.

Arsenal má tříbodový náskok a zápas k dobru. Ve středu se první s druhým střetnou v dohrávce.

Domácí City se dostalo do vedení už ve 4. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil Rodri. V prvním poločase skórovali ještě Gündogan a Mahriz, který proměnil penaltu. Aston Villa jen snížila z pokutového kopu, z kterého se trefil její nejlepší střelec Watkins.

Pep Guardiola na lavičce obhájců titulu odkoučoval 250. zápas v anglické lize a připsal si 184. vítězství. Podobnou bilancí se žádný jiný trenér pochlubit nemůže.

United rozhodli zápas v Leedsu až v závěru. V 80. minutě se trefil Rashford a o pět minut později zpečetil výhru osmnáctiletý Argentinec Garnacho. Anglický útočník od ligového restartu po mistrovství světa skóroval už posedmé a s 12 ligovými góly je suverénně nejlepším střelcem mužstva.

Oba týmy se utkaly znovu po čtyřech dnech. Ve středu Leeds v prvním ligovém utkání po odvolání trenéra Jesseho Marsche vedl 2:0 a sahal nad Old Trafford po překvapivém vítězství, ale Manchesteru se povedlo vyrovnat na konečných 2:2.

Leeds nevyhrál v Premier League už devět zápasů.

Výsledky 23. kola: Leeds - Manchester United 0:2 (80. Rashford, 85. Garnacho), Manchester City - Aston Villa 3:1 (4. Rodri, 39. Gündogan, 45.+1 Mahriz z pen. - 61. Watkins z pen.).