Hot témata ukončit

ONLINE + VIDEO: Plzeň - Sparta 2:0. Na trefu Chorého navázal Mihálik

ONLINE + VIDEO: Plzeň - Sparta 2:0. Na trefu Chorého navázal Mihálik  iSport.cz

Fotbalisté Plzně ve šlágru třetího kola nadstavbové skupiny o titul doma porazili Spartu 2:1. Druhá Viktoria třetímu týmu tabulky částečně oplatila nedávnou porážku 1:2 ze semifinále domácího poháru. Pražané zaváhali po sérii osmi soutěžních výher. Ve druhém poločase se gólově prosadili střídající Tomáš Chorý a Ondřej Mihálik. Po vyloučení plzeňského Jan Kopice snížil v 88. minutě další náhradník David Moberg Karlsson. Západočeši tak uctili výhrou památku zesnulého Mariána Čišovského.

Góly

Domácí: 56. Chorý, 65. Mihálik

Hosté: 88. Moberg Karlsson

Sestavy

Domácí: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Kalvach, Al. Čermák, Hořava – Kayamba (71. Řezník), Beauguel (24. Chorý, 90+2. Pernica), Mihálik (71. J. Kopic).

Hosté: Nita – Vindheim, Mandjeck, Costa, Matěj Hanousek – Hložek (46. Horák), Trávník, Dočkal (C) (46. Kanga), Karabec (74. Sáček), Drchal (65. Moberg Karlsson) – Tetteh (78. Patrák).

2 925 diváků

Plzeňští po středeční porážce 0:1 na Slavii přišli o šanci na mistrovský titul, ale měli už jisté druhé místo. Letenští ještě o konečnou třetí příčku musí zabojovat.

Před výkopem se držela minuta ticha, respektive minuta potlesku za bývalého plzeňského obránce Mariána Čišovského, který dnes ve 40 letech zemřel na nevyléčitelnou nemoc ALS.

Sparťané začali aktivněji. Hložek tečovanou střelou minul branku, v 15. minutě byl mnohem blíž vedoucímu gólu kapitán Dočkal, který z dálky napálil břevno.

Pak převzali iniciativu domácí. Mihálik hlavičkoval na branku. Chybu Karabce pak napravil brankář Nita, jenž odvrátil míč před Hořavou a pak zlikvidoval i Kayambovu dorážku. Ve 30. minutě se blýskl i plzeňský gólman Hruška a zblízka vychytal volného Tetteha.

Hostující trenér Kotal do druhého poločasu už neposlal Dočkala a Hložka, které pravděpodobně šetřil na středeční finále MOL Cupu s Libercem. Z lavičky naskočili Kanga a ligový debutant Horák.

Plzeňští v 56. minutě otevřeli skóre. Hořava z rohového kopu našel Chorého a ten hlavou nedal Nitovi šanci. Rumunský brankář, chytající 50. zápas v české lize, poté vyrazil rány Mihálika a Čermáka.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:1. Výhra pro Čišovského, Chorý má gól a asistenci

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Po drtivém tlaku domácích si vytvořili velkou šanci i sparťané. Drchalovu střelu po rychlém průniku ale zneškodnil Hruška. V 65. minutě přidal druhý gól Viktorie Michálik, když zblízka zužitkoval Chorého přihrávku.

Domácím v závěru zkomplikoval cestu za vítězstvím náhradník Kopic, který za šlápnutí na Vindheima dostal v 85. minutě červenou kartu. Tu rozhodčí Orel udělal až po zhlédnutí videa, původně dal plzeňskému záložníkovi jen žlutou.

Letenští zužitkovali přesilovku už po třech minutách. Hodně prostoru dostal Moberg Karlsson a švédský náhradník tečovanou střelou snížil.

Plzeň už těsný náskok udržela a doma v lize Spartu počtvrté za sebou porazila a podesáté v řadě s rivalem neprohrála.

Sparta - Plzeň: Nevídané zmatky při střídání, Chorý nechce jít pryč ze hřiště
Sparta - Plzeň: Costova tutovka! Jenže Letenského stopera šance zaskočila
Sparta - Plzeň: Karlsson svou typickou kličkou a střelou nachytal Hrušku, 2:1!
Sparta - Plzeň: Kopic oplácel Vindheimovi a byl jasně rovnou vyloučen
Sparta - Plzeň: Havel obral Kangu o míč, Nitovi vypadla štiplavá střela z rukavic
Sparta - Plzeň: Chorý našel Mihálika, který se prosadil přes Costu a zvyšuje na 2:0!
Sparta - Plzeň: Drchal se jako buldok probil sám před Hrušku, ten ho vychytal
Sparta - Plzeň: Mandjeck s Hečou zpackali rozehrávku, Čermák a Mihálik je ale nepotrestali
Sparta - Plzeň: Chorý chtěl penaltu po zidanovce a střetu s Trávníkem
Sparta - Plzeň: Chorý se na přední tyči prosadil přes tři bránící hráče, 1:0!
Sparta - Plzeň: Mihálikův krásný obstřel minul bránu asi o metr
Sparta - Plzeň: Hložek sám na bránu! A chtěl penaltu po souboji s Havlem
Plzeň - Sparta: Kayamba se odhodlal k výborné ráně těsně nad břevno
Plzeň - Sparta: Tetteh sám před Hruškou! Ale plzeňský brankář byl úspěšnější
Plzeň - Sparta: Karabec se postaral o hrubku v rozehrávce! Ale Nita se zaskvěl
Plzeň - Sparta: Mihálikova hlavička z pěti metrů mířila nad bránu!
Plzeň - Sparta: Dočkalova fantastická pumelice skončila na břevně!
Plzeň - Sparta: Hložek si seběhl ke střele, tečovaný pokus skončil mimo
Plzeň - Sparta: “Marián Čišovský!” Fanoušci Viktorie vyvolávají jméno zesnulého stopera
Plzeň - Sparta: Minuta ticha za zesnulého Čišovského, hráči nastoupili s jeho jmenovkami