Hot témata ukončit

PSG v dohrávce dominovalo, hattrickem se blýskl Neymar. Atalanta vyřadila Ajax

Z dohrávaného utkání Ligy mistrů, které bylo v úterý přerušeno kvůli údajnému rasismu čtvrtého rozhodčího, se stala jednoznačná záležitost ve prospěch favorita. Fotbalisté Paris Saint-Germain rozebrali 5:1 Basaksehir, k čemuž hatt

Zápas v Parku princů byl v úterý přerušen ve 13. minutě poté, co jeden z asistentů rozhodčího údajně rasisticky urazil asistenta tureckého celku. Hráči Basaksehiru na protest odešli od šaten a podpořili je i domácí. Střetnutí bylo o den přeloženo a incidentem se začala zabývat UEFA.

Před samotnou dohrávkou hráči obou klubů i nově delegovaní rozhodčí Makkelie, Diks a Boniek, kteří nahradili původní rumunskou trojici, poklekli na protest proti rasismu. Na prázdných tribunách visely mimo jiné transparenty proti rasismu.

Duel poté dopadl velmi jednostranně. O vítězství PSG rozhodl třetím hattrickem v Lize mistrů Neymar. O zbývající dva góly domácích se postaral Mbappé. Finalisté loňského ročníku LM prošli díky vítězství do play-off z prvního místa před Lipskem.

Benzema spasil Real, navzdory porážce oslavuje i Mönchengladbach

Real si místenku v osmifinále zajistil výhrou 2:0 nad Mönchengladbachem, o které rozhodl dvěma brankami v prvním poločase Benzema. "Bílý balet" prošel do vyřažovací fáze z prvního místa v tabulce a vylepšil vlastní rekord, když se do ní kvalifikoval i při 25. účasti v LM.

Navzdory prohře se mohl radovat i Mönchengladbach, jenž skončil ve skupině B za Realem se ztrátou dvou bodů druhý. Německý celek měl sice stejně bodů jako Šachtar, který remizoval 0:0 s Interem Milán, do play-off ho ale posunula lepší bilance ze vzájemných zápasů s klubem z Doněcku.

Atalanta vynulovala Ajax, Atlético o postup v Salcburku nepřišlo

Bergamo v přímém souboji o postup porazilo 1:0 Ajax. Cestu za účastí v jarní fázi LM mu v 79. minutě usnadnil domácí záložník Gravenberch, jenž byl po druhé žluté kartě vyloučen. Výhru poté italskému celku zařídil pět minut před koncem Muriel – Atalanta proto i při druhé účasti v prestižní soutěži postoupila do osmifinále.

Přímý duel o postup mezi nejlepší šestnáctku zvládlo také Atlético Madrid a v Salcburku díky přesným zásahům Hermosa a Carrasca zvítězilo 2:0. Domácí prožili smolný zápas, protože už ve 2. minutě orazítkoval Berisha tyč a stejně dopadl v 78. minutě za nepříznivého stavu 0:1 i Mwepo.

Los osmifinále se uskuteční 14. prosince a první utkání budou na programu 16. února.