Hot témata ukončit

Sparta - Teplice 7:2, domácí útočili, stříleli a hosté nestíhali. Krejčí má hattrick

Sparťanští fotbalisté mají nejvyšší výhru sezony. V utkání 25. kola doma zdolali Teplice 7:2. Hattrickem zazářil středopolař Krejčí, dva góly dal Hložek, po jednom uzdravený Polidar a Wiesner. Sedm branek dala Sparta v lize naposledy v

Teplický trenér Kučera po půlhodině dal povel ke dvěma střídáním, z čehož si šlo odvodit, že jeho mužstvo nestíhalo. Zkušené obránce Mazucha s Hyčkou hnal ze hřiště z výkonnostních důvodů.

Teplice v té době prohrávaly 1:4 a ani změny k hernímu obratu nepomohly. Za posledních šest sedm minut první půle mohli dát sparťané další čtyři góly.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

V takové hráli pohodě, tak jasně nebohého soupeře přehrávali.

Pomohl jim k tomu rychlý gól už po dvou minutách. Hložek zachytil nepřesný odkop brankáře Němečka, nechal si skákající míč spadnout a levačkou z 25 metrů krásně vypálil pod břevno.

Domácí předváděli nápadité kombinace, na levé straně se dařilo Plavšičovi s Polidarem, který nastoupil poprvé pod koučem Vrbou. Narážečka, náběh, pas za obranu. Tepličtí v obraně nestíhali.

Gólové šance však domácí často zahazovali. Jen Hložek mohl mít za poločas v klidu hattrick.

Tři góly přesto jeden hráč dal, středopolař Krejčí dvakrát skóroval hlavou po centrech Dočkala a Plavšiče, hattrick dovršil z penalty.

Teplice ožily v 21. minutě, po signálu z rohu hlavičkoval na zadní tyči osamocený Jukl a snížil na 1:2. Ale naděje jim dlouho nevydržela, o tři minuty později Krejčí definitivně nasměroval Spartu za vítězstvím.

Od té chvíle se hrálo na jednu bránu, Tepličtí by byli nejraději, kdyby zápas skončil už v poločase. Snažili se vysoko napadat, ale domácí dokázali presink překonat a pak už měli cestu k bráně volnou.

Krátce po půli zakmital nohama na levém křídle Plavšič a jeho přízemní centr usměrnil Hložek za Grigara, který v poločase vystřídal mladého Němečka.

Aniž by si Grigar sáhl na míč, inkasoval podruhé. Po parádní akci Dočkala s Hložkem pálil rozběhnutý Polidar.

Jen co po hodině hry kouč Vrba poslal na hřiště Karlssona s Karabcem, sedmnáctiletý záložník vymyslel kolmici na Wiesnera, který si zaběhl za stopery a podél brankáře dal sedmý gól.

Teplice dostaly sedm gólů v prosinci v Plzni, na Spartě aspoň debakl zmírnily. V závěru, kdy domácí bránili už hodně lehkovážně, se prosadil pěknou střelou přes obránce střídající Žitný.