Hot témata ukončit

Evropská liga: Výbuch Liverpoolu i úspěšný souboj Schicka s ...

Evropská liga Výbuch Liverpoolu i úspěšný souboj Schicka s
Nečekaně se v roli brankáře ocitl i Romelu Lukaku. Ten totiž záhy zamezil na čáře ve skórování Giroudovi. Na straně AS Řím nadále zlobil Paulo Dybala, výborný"...
Evropská liga: Výbuch Liverpoolu i úspěšný souboj Schicka s Kovářem proti Součkovi s Coufalem© iconsport.photo - Victor Boniface

0

Líbilo se

Dnes 00:14 - REVIEWEvropská liga nezklamala. Možná že v této soutěži hraje roli jakási druhořadost, která brzdí větší týmy, nebo se soupeři možná lehce podceňují. Je to záhada, Ale to, co dnes předvedl Liverpool s Atalantou, to se jen tak nevidí. Naopak Bayer Leverkusen před West Hamem udržel svou neporazitelnost, blíže postupu se přiblížila Benfica, a také AS Řím.

AC Milán - AS Řím 0:1

Branky: 17. Mancini

V predikcích jsem psal, že nemůžeme čekat gólové hody, a že zápas skončí 1:0. Tak nějak jsem ale netrefil, pro koho. Ačkoliv AC Milán v zápase Římany přestřílel 25:10, utkání rozhodl jediný gól, jenž měl na svědomí stoper Mancini po Dybalově rohu. Nečekaně se v roli brankáře ocitl i Romelu Lukaku. Ten totiž záhy zamezil na čáře ve skórování Giroudovi. Na straně AS Řím nadále zlobil Paulo Dybala, výborný byl i El Shaarawy. Přestože Milán soupeře jednoznačně přestřílel, bylo to spíš trápení, které hodně podpořil výborný brankář Svilar. Výkon se bude muset do odvety zlepšit.

Muž zápasu: Gianluca Mancini

Gianluca Mancini

Benfica Lisabon - Olympique Marseille 2:1

Branky: 16. Rafa, 52. Di María, 67. Aubameyang

Oba týmy nemají ideální sezónu, ačkoliv oba v trochu rozdílných měřítkách problému. Benfica byla proti francouzskému gigantovi vzhledem k formě v roli favorita, kterou brzy podpořil Rafa Silva. Rychlonohý křídelník se rychle zorientoval po ne úplně ideální přihrávce Tengstedta. Ve druhém poločase skvěle zafungovala spolupráce Davide Nerese s Ángelem Di Maríou, po které argentinská ikona zvýšila na 2:0. A aby těch veteránů střelců nebylo málo, za Marseille dal velmi důležitý gól do odvety Aubameyang, u nějž chyboval Antonio Silva.

Muž zápasu: Ángel Di María

Rafa Silva a David Neres

Liverpool - Atalanta 0:3

Branky: 38. a 60. Scamacca, 83. Pašalič

Obrovský a šokující zkrat Liverpoolu. Jinak ani zápas The Reds s Atalantou popsat nelze. Hned v první šanci zápasu nebýt Kellehera mohl skórovat Pašalič. Po velkém tlaku Liverpoolu se ale prosadil Scmaacca a od té doby bylo vše zle. Liverpool sice nadále tlačil, ale koncovka byla tragická, Scamacca ve druhém poločase přidal druhý gól, a když sudí neuznal gól Salahovi, třetí branku Atalanty místo toho přidal Chorvat Mario Pašalič. Skóre je jednoznačné a Liverpool do odvety s moc velkou nadějí nepůjde, ačkoliv Atalanta musí hrát, jako kdyby hotovo nebylo.

Muž zápasu: Gianluca Scamacca

Mario Pašalič a Gianluca Scamacca

Bayer Leverkusen - West Ham United 2:0

Branky: 83. Hofmann, 90+3. Boniface

Celkem 4 české reprezentanty jsme mohli v tomto čtvrtfinálovém boji Evropské ligy vidět na place. 2 na každé straně. Po konci zápasu je ale rozhodně šťastnější duo Kovář-Schick se zraněným Adamem Hložkem. Dlouho předlouho dokázal West Ham držet čisté konto. Úžasný výkon podal brankář Fabianski, jenž za celý zápas vytáhl 9 zákroků. Nakonec ho až po 83 minutách překonal Jonas Hofmann. Ze zkušeného záložníka se záhy stal i asistent. Na druhý a klíčový gól série nabíjel Victoru Bonifacovi, jenž se trefil poprvé od návratu ze zranění.

Muž zápasu: Jonas Hofmann